Si aj ty novodobým otrokom?

Nech už pojem otrok znie akokoľvek archaicky, keď investujeme čo i len krátky moment na pochopenie jeho pravého významu, je sila tohto slova doslova dychberúca.

Slovo, ktoré sa už tak dlho v našich životoch nepoužíva, a predsta jeho význam tvorí realitu toľkých z nás.

Drieť či žiť v ťažkých životných podmienkach? Či skôr podriaďovať svoju vôľu niekomu alebo niečomu?

Je už tento pohľad na otroctvo bližší tomu čo vidíme okolo seba?

Na túto otázku vám my nemusíme odpovedať, odpoveď každý z nás nachádza v sebe a okolo seba.

Teraz prvý raz v histórii, žijeme v dobe, kedy nevidíme, že sme sa otrokmi možno stali aj my. Tak tenká je dnes hranica medzi slobodou a otroctvom.

Dovolenky, krásne autá, luxusné domy a najmodernejšie technické hračky to všetko často patrí do života tých čo si týmito umelými prejavmi „slobody“ len utužujú svoj skreslený pohľad na ich reálnu finančnú situáciu.

Finančná sloboda existuje.

Ak chceme pochopiť, ako si vytvoriť finančnú slobodu, potrebujeme najskôr jasnú predstavu ako taký životný štýl slobodného človeka vyzerá.

Aký ma majetok, príjem, čo robí, ako trávi svoj čas, s kým sa stretáva…?

V knihách sa o slobode hovorí ako o možnosti slobodne sa rozhodovať a prejavovať svoju voľnosť v myslení či pohybe, je i synonymom pre nezávislosť od vecí, ľudí či okolností.

Sloboda prináša obavy z nepoznaného a vzrušenie z nových vecí zároveň, dáva voľnosť myšlienkam, predstavám a našim víziám.

Zároveň vytvára obavy v našej racionálnej stránke osobnosti, ktorá tak rada plánuje a analyzuje, chce vidieť jasný postup krok po kroku, aby to bolo ideálne a chce istotu, že všetko pôjde podľa plánov.

Je mnoho spôsobov, ako si vytvoriť a vybudovať svoju finančnú slobodu, a to doslova od nuly. Dôkazom je fakt, že vyše 80 % milionárov na svete si vybudovalo svoj majetok od nuly.

To znamená, že nemali peniaze a majetky od predkov, ale mali len svoju vytrvalú prácu a jasnú víziu toho, čo chcú dosiahnuť.

Mnohých z nich spája jeden zlomový okamih, keď identifikovali oblasť, ktorej boli ochotní venovať svoj čas, svoju energiu, mnohokrát spánok na začiatku svojej cesty.

Nato, aby mohli ráno vstať s neoblomnou túžbou dokázať veľké veci, museli milovať svoju prácu a svoju víziu. Ich projekt bol ich životom, poslaním a slobodou v jednom.

Ako povedal Warren Buffett, muž, ktorý nepochybne patrí medzi najbohatších ľudí sveta:

Vo svete podnikania, ľudia, ktorí sú najúspešnejší, sú tí, ktorí sa venujú tomu, čo milujú.“

A čo ty?
Miluješ svoju prácu, aktivity či projekty, ktorým sa venuješ?

Alebo sa schovávaš niekde v sivej zóne komfortu, ktorá ti prináša len to najnutnejšie, aby si prekľučkoval do ďalšieho sivého mesiaca?

Ak chceš zistiť, ako sme my začali žiť svoj sen ktorý môžeš žiť aj ty, pokračuj na tomto článku.

Pozri si toto video a dozvieš o tom, ako sme sa my postavili „otroctvu.“ 🙂

  • Odhalili sme systém, ako si môžeš vybudovať online biznis s rozpočtom len 100€